Nemegyszer előfordul, hogy több bizottság is a túl kevés tag miatt határozatképtelen, ezért bizonyos előterjesztéseket nem is véleményeznek. Ezzel nem éppen segítik a közgyűlés munkáját. Azért van a munkahelyünk, hogy bejárjunk oda és végezzük a munkánkat? Bárkinél előfordulhat hiányzás, de ilyen sokaknál ilyen rendszeres?
Érdekes problémát vetett fel Lendvay Tamás az egyik szolnoki csoportban, néhány dokumentummal is alátámasztva. A bizottsági üléseknek akkor van értelme, ha az határozatképes. Az utóbbi időben azonban kezd többeknek feltűnő lenni, hogy túl sok a hiányzó, így a bizottság mintha nem is lenne. Csak a pénz, ami jár érte. Ez vajon probléma? (Forrás és képek: Lendvay Tamás)
“A héten lesz a következő közgyűlés, sok napirendi ponttal. Korábban többször feltűnt, hogy az együttes bizottsági ülések levezető elnöke a közgyűlésen bejelentette, miszerint “… “X” bizottság nem véleményezte az előterjesztést, mert nem volt határozatképes…”. Ezt mindenki a közgyűlésből rezzenéstelen arccal tudomásul vette – “ejnye-bejnye” sem hangzott el – , holott a közgyűlés munkáját nem segítette elő így a bizottság. Remélem ilyen “többségi hiányzási malőr” nem fog előfordulni a továbbiakban, hiszen mi “küldtük” oda a bizottsági tagokat, és a “közös pénzünkről ” kell támogató vagy elutasító döntést hozniuk, melyért tisztes díjazásban részesülnek” – írta Lendvay Tamás a valóban kellemetlenül furcsa ügyről.
Egy példa:

Egy másik:

Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre! Amennyiben szívesen lenne a támogatónk, kattintson ide és csatlakozzon adománygyűjtésünkhöz!
