Az uniós átlag felét is alig éri a hazai középérték az Eurostat statisztikái szerint. Közzétette az Eurostat a rendelkezésre álló jövedelem statisztikáit országonként. Ez alapján a magyar adat az egyik legrosszabb, csak a román és a bolgár mutató gyengébb a mienknél – írja a HVG.hu. Három fontos dolgot érdemes tudni a számok értelmezéséhez: A statisztikusok a mediánértéket mérték, vagyis azt, hogy mennyi a középső érték, amelynél a háztartások felének több pénze van, felének kevesebb, a rendelkezésre álló jövedelemmel számoltak, azaz nem csak a fizetéssel, ez az az összeg, amelyet ténylegesen elkölthetnek…
Tovább olvasomCímke: jövedelem
Tizennyolc megyében alacsonyabbak a fizetések hazánkban az átlagkeresetnél, alig van kivétel
Ezek ráadásul az átlagok, tehát a felsővezetők hatalmas keresetét is bele kell számolni. Egy átlagos bérből és fizetésből élő ennél is jóval kevesebbet visz haza jelenleg Magyarországon. Szabolcsban alig éri el a kétszázezret az átlag, Jász-Nagykun-Szolnok megye a középmezőnyben. A Portfolio a KSH 2021-es adatai alapján mutatta be azt, hogy megyénként milyen átlagbéreket kerestek tavaly a munkavállalók (az országos szintű nettó átlagkereset 292 ezer forint volt tavaly). A legjobban Budapest szerepelt, ahol tavaly 360 ezer forint volt a nettó átlagkereset. Ezzel a főváros jelentősen lekörözte a megyéket, amelyek közül még Győr-Moson-Sopron állt a legjobban 309 ezer…
Tovább olvasomMeglepő lenne? Átlagosan négymillió forintot kereshetnek havonta a magyarországi focisták
Ennél sokkal kiugróbb fizetéseket is találhatunk, ez a becsült átlag. Most mondja bárki, hogy hazánkban nem érdemes futballistának lenni. Dehogynem érdemes, kár, hogy valahogy az átlagemberek jövedelme ennek csak töredéke lehet. Mindenki álljon focistának? Egy év alatt 82 millió eurót, vagyis 29 milliárd forintot költöttek bérekre az első osztályú magyar fociklubok, írja az Mfor az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) jelentése alapján. Ebből 45 millió eurót (közel 16 milliárd forintot) kaptak a játékosok, vagyis a 2020/2021-es szezonban átlagosan bruttó 2,9 millió forintot kerestek a focisták. Az Mfor becslései szerint ez azóta négymillió forintra…
Tovább olvasom