MJVSZ: Cser-Palkovics az új elnök, Győr azonnal bojkottálja a szövetséget

Cser-Palkovics András, Székesfehérvár fideszes polgármestere váltja Szita Károlyt a Megyei Jogú Városok Szövetségének (MJVSZ) élén, miután a szervezet szerdai közgyűlésén új vezetőséget választott. Az eddigi kaposvári elnök már nem indult az újbóli mandátumért, a váltás viszont nem kis feszültséget okozott: Pintér Bence, Győr független polgármestere elfogadhatatlannak nevezte, hogy a testületet továbbra is kormánypárti politikus irányítja, ezért azonnali hatállyal felfüggesztette a város tagságát.

Tovább olvasom

A székesfehérvári polgármester elmondta, hogyan tarthatta volna meg a Fidesz Szolnokot

Kiélezett versenyben, de 2006 után nagy meglepetésre mégis sikerült leváltani Szalay Ferenc fideszes polgármestert, a megyeszékhely következő polgármestere Györfi Mihály lesz. Szolnok fájó vereség lehet a kormánypártoknak, az „emberarcú fideszesként” emlegetett Cser-Palkovics András ráadásul azt is elárulta, mi okozhatta a vereséget.

Tovább olvasom