Másodállásnak sem lenne utolsó. A festmények saját alkotásai és objektíven nézve kimondhatjuk, valóban gyönyörűek.
Békési-Egedi Mária alezredes, a Szolnoki Rendőrkapitányság nyomozója szokatlanul hangulatos szobában dolgozik. A szoba falát festmények borítják, saját alkotásai. Azokat látva egyértelmű: értő módon kezeli az ecsetet.
Békési-Egedi Mária alezredes szerint gyermekkorban különösen a kislányok szeretnek rajzolni, színezni, festegetni. Így volt ezzel ő is. Inspirációt adott ehhez az is, hogy édesanyja nagyon szépen rajzolt, legtöbbször egyébként korcsolyázó lányokat. Hogy miért pont korcsolyázó lányokat, az örök rejtély maradt, az viszont biztos, hogy a rajzolás szeretetét a lánya is örökölte. Békési-Egedi Mária Cegléden született, Abonyban élt.
Fel sem merült, hogy a művészeti pályát válassza, szüleit még az is meglepte, amikor felhőket szeretett volna festeni szobája plafonjára. Édesapja és édesanyja tanácsára a közgazdasági szakközépiskola elvégzése után bekopogott a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányságra, és érdeklődött, nincs-e véletlenül felvétel. Volt. Eleinte gyors- és gépíróként helyezkedett el, két év közalkalmazotti jogviszony után ment a Rendőrtiszti Főiskolára, és megkezdődött számára a hivatásos rendőri élet.
2015 körül kezdett el festeni, mégpedig azért, mert szeretett volna lakása falára egy szép képet. Nagyáruházakban nézelődött, miféle műveket lehet kapni, de a tájképek és a csendéletek láttán azt gondolta, ezért kár lenne pénzt adni, ilyeneket ő maga is tudna festeni. Nekilátott, és azonnal lefestett egy kaspót tulipánokkal. Nem lett rossz, de mivel megtetszett neki a festészet, bonyolultabb témákra vágyott. A bonyolultabb témák azonban mind több tudást igényeltek, ezért 2018-ban felkereste a jemeni származású, Szolnokon élő Kaid Nabil festőművészt.
Ő volt a Szolnoki Műhely nevű művészeti csoport vezetője, ő tanította Máriát is az olajtechnika mesterfogásaira, az alapozás, a színkeverés és egyéb járulékos teendők fortélyaira. Bátorságot tanított, és a fantázia fontosságáról is beszélt. Azt mondja, sok minden tetszik nekik a festészetben, talán a szürrealistákkal nem tud megbarátkozni. Korábban kislányokat, balerinákat, csendéleteket és utazásai során látott tájakat szeretett festeni, most különféle mestereket akar megörökíteni, elsőként egy hangszerkészítőt. Szeretné aztán Szolnok érdekesebb utcarészleteit megfesteni, Cserépváralja csodálatos környezetét, és a Tiszával is kacérkodik.
Merthogy ma már érzéseket, gazdag tájakat is képes érzékenyen a vászonra varázsolni. Eddig csoportos kiállításai voltak főként, a vármegyei rendőr-főkapitányság is adott már otthont annak, hogy csoportos kiállítás keretében megmutathassa festményeit. Egyetlen egyéni tárlatát is dicsérték a látogatók. Kérdezzük, könnyen meg tudna-e válni egy-egy képtől, azt mondja, neki ez még nem könnyű. Nagyon sokat dolgozik egy-egy képen, és nagyon sok érzést, saját hangulatot fest át a vászonra, talán ezért lesz nehéz, amikor majd érkeznek a vevők. Nem tudjuk megnyugtatni: előbb-utóbb érkezni fognak. Forrás: Police.hu.
Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre! Amennyiben szívesen lenne a támogatónk, kattintson ide és csatlakozzon adománygyűjtésünkhöz!