Nagyon befűtenek a következő napokban, 40-41 fokra is számítsunk

Ahol csak 37-38 fokot mérnek, ott még a szerencsések közé tartoznak. De úgy tűnik, Jász-Nagykun-Szolnok megyében lehet éppen a legforróbb az idő. Még mindig június van, de egészen extrém tartományokba szökik fel a hőmérséklet, eső a hét második felétől napokon át teljesen kizárt lesz, így még forróbbak lesznek az éjszakák is. Európa nyugati felén napok óta tombol a 2026-os nyár első komolyabb, szokatlanul intenzív hőhulláma. Franciaországban, Spanyolországban és Olaszország északi részein sorra dőlnek meg a napi és havi melegrekordok: Léonban 42,5 °C-ot, Bordeaux-ban pedig 41,9 °C-ot mutattak a hőmérők – … Bővebben: Nagyon befűtenek a következő napokban, 40-41 fokra is számítsunk