Az Abony közelében bekövetkezett baleset nyomán egy jármű felborult, mentők és katasztrófavédők is érkeztek a helyszínre.
Tovább olvasomNap: 2025.09.12.
A következő hetekben óriási leállások lesznek az OTP rendszerében
A jelenlegi tervek szerint egy hét múlva indul a buli és napokon keresztül különböző időszakokban rengeteg (sokszor alapvető) szolgáltatás lesz elérhetetlen a pénzintézetnél.
Tovább olvasomMa indul a 27. Szolnoki Gulyásfesztivál
Jótékonysági motoros felvonulással veszi kezdetét szeptember 12-én, azaz ma a 27. Szolnoki Gulyásfesztivál. 17 órakor a Tiszaligeti Campus parkolójából indul a látványos konvoj, érintve Szolnok legforgalmasabb pontjait érinti, majd visszatérnek a Tiszaliget területére. A fesztivál helyszíne ezúttal is a korábbi kemping lesz, amelyet a rendezvény idején sem zárnak le az autós forgalom elől, így könnyen megközelíthető marad.
Tovább olvasomEzeken a helyszíneken adhatjuk be a veszettség elleni védőoltást kedvencünknek Szolnokon
Idén ismét sor kerül az ebek kötelező veszettség elleni védőoltására Szolnokon. A város vezetése felhívja a kutyatartók figyelmét, hogy az oltás minden állattartó számára törvényben előírt kötelezettség, elmulasztása pedig szabálysértési eljárást vonhat maga után.
Tovább olvasomKéregetők, vandálok és átutazók – fokozott előrelépését ígértek a közbiztonsági fórumon
Fiatalok és idősebbek egyaránt jelen voltak szeptember 11-én délután a Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskolában, ahol a városvezetés közbiztonsági fórumot tartott. A rendezvény célja az volt, hogy a szolnokiak közvetlenül elmondhassák, milyen problémákkal találkoznak a mindennapokban és milyen változtatásokat várnak el a várostól. Az eseményen ott volt Györfi Mihály polgármester, dr. Füle István alpolgármester, Székács János önkormányzati képviselő, valamint Fürj János, Jász-Nagykun-Szolnok vármegye kapitányságvezetője a rendőrség részéről.
Tovább olvasomMarcsi, a milliárdos átverés bájos királynője ismét Karcagra irányítja a közfigyelmet
Szeptember elején mutatkozott be az RTL+ legújabb sorozata, a Bróker Marcsi. A széria valós eseményekből indul ki, de fiktív elemekkel egészíti ki a karakterek és a cselekmény belső világát. A történet középpontjában Dobrai Sándorné Nagy Mária, közismert nevén Bróker Marcsi áll, aki egy utazási iroda álcája mögött több mint 12 milliárd forintos piramisjátékot szervezett. Már a sorozat első részéből világosan kiderül, hogy nem a botrány, hanem a szereplők emberi motivációinak bemutatása áll a középpontban.
Tovább olvasomIntézkedéseket vezetnek be Szolnokon a kecskeméti MiG-alkatrészek ellopása után
Az utóbbi hónapokban szigorították a védelmi intézkedéseket a szolnoki légibázis területén is, miután kiderült és hatalmas botrányt okozott, hogy ismeretlenek alkatrészeket loptak el a kecskeméti telephelyen tárolt, már nem üzemelő MiG–29 vadászgépekből – erről a Szabad Európa számolt be. A lopások nyomán a Honvédelmi Minisztérium vizsgálatot indított, bár a tárca előre jelezte, hogy a vizsgálat eredményeit 30 évre titkosítják, így azok nem lesznek nyilvánosak.
Tovább olvasomGyörfi elrendelte a városüzemeltetés cégeinek visszamenőleges ellenőrzését
Folytatódik a napokban elkezdett városüzemeltetési vita Szolnokon: Györfi Mihály polgármester bejelentette, hogy öt évre visszamenőleg elrendeli a városüzemeltetési cégek ellenőrzését. Az Agóra üdvözli az intézkedést, szerintük a lépés nem véletlen, komoly észrevételek adhattak rá okot.
Tovább olvasomEgykor Törőcsik és Mensáros játszott itt, most pénzügyi visszaélésektől hangos a Szigligeti
Mára nem túlzás azt mondani, a Szigligeti Színház a maga több mint száz évével kitörölhetetlen része lett és maradt Szolnok kulturális életének. Az 1912-ben felavatott „kőszínház” hosszú évtizedeken átívelő közönségkapcsolatot, regionális kulturális főszerepet és jelentős infrastrukturális beruházásokat jelentett, igaz, épp utóbbi hiányosságai, problémái és korrupciógyanúja miatt hallunk egyre többet az országos és lokális sajtóban egyaránt az intézmény nehézségeiről.
Tovább olvasomHamarosan kap egy új Daciát az újszászi polgárőrség
A polgármester nagy örömmel számolt be arról, hogy sikerült a hétmillióba kerülő gépjárművet beszerezni. Egyelőre még csak képen létezik, de várhatóan napokon belül megérkezik és szolgálatba állhat. Ahogy fogalmaztak: nagy szükség lesz rá, amilyen a közbiztonsági helyzet.
Tovább olvasom